Dorëhiqet Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, njëherësh kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit dhe kryetarit të partisë. Ai këtë e bëri në një konferencë për media në Shkup, ku ka uruar kundërshtarët politikë për fitoren në zgjedhjet komunale. Partia e Zaev nuk shënoi rezultate të mira në raundin e dytë të … Continue reading Dorëhiqet Zoran Zaev