Donjeta Sadiku mëson orën dhe rivalen e çerekfinales në Kampionatin Botëror të Boksit

Donjeta Sadiku mëson orën dhe rivalen e çerekfinales në Kampionatin Botëror të Boksit

Pasi i fitoi bindshëm dy luftërat e para, Donjeta Sadiku sot do të rikthehet sërish në ring në Kampionatin Botëror të Boksit që po mbahet në Turqi.


Boksierja kosovare do të luftojë me boksieren Ëu Shih-yi nga Tajpei nga ora 18:00 ku edhe synon që të sigurojë medalje, raporton KosovaPress.

Donjeta tregoi në dy duelet e para se është në formë të mirë ku mundi bindshëm boksieret nga Japonia dhe Kongo.

Lexo edhe

Video