Donjeta Sadiku lufton sot për titullin e kampiones ballkanike

Donjeta Sadiku lufton sot për titullin e kampiones ballkanike

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku do të luftojë sot në finale të Kampionatit Ballkanik që po zhvillohet në Albena të Hungarisë.


Për ta arritur këtë objektiv të madh, Sadiku duhet ta mposht në ring boksieren nga Ukraina, Dovgal Tetiana, raporton KosovaPress.

Kosova deri më tani ka siguruar katër medalje të bronzta nga Bashkim Bajoku, Shpetim Bajoku, Patriot Behrami dhe Taulant Jakupi.

Lexo edhe

Video