“Dita e Hapur e Lissus (Lezhë)”

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, si dhe Dekani i Trupit Diplomatik, Qemal Minxhozi, në bashkëpunim me kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, organizojnë eventin “Dita e Hapur e Lissus (Lezhë)”.


Në këtë event, përveç trupit diplomatik te akredituar në Kosovë, janë të ftuar edhe presidentja  Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti, si dhe personalitete të tjera.

Lexo edhe

Video