Distria në lot gjatë lartësimit të flamurit kosovar në Tokio (Video)

Distria në lot gjatë lartësimit të flamurit kosovar në Tokio (Video)

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi pasi siguroi sot medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, u ngjit drejt podiumit për ta marrë atë.

E gjatë ceremonisë së ndarjes së medaljeve, u bë edhe lartësimi i katër flamujve si ai i Japonisë, Ukrainës dhe Mongolisë, kurse flamuri i Kosovës u ngrit më së larti nga ta, përcjell KosovaPress.


Ky moment ishte dukshëm emocional për xhudisten Distria Krasniqi, e cila teksa lartësohej flamuri i Kosovës nuk mundi të mbaj emocionet dhe u kaplua nga fotot.

Videon e gjeni më poshtë:

Lexo edhe

Video