Digjet një stallë në Zubin Potok

Digjet një stallë në Zubin Potok

Një stallë është djegur mbrëmë në Zubin Potok. Aty kishte pasur ushqim për bagëti dhe pajisje pune bujqësore.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.


“Zubin Potok 12.01.2023 – 03:50. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se gjatë natës i është djegur stalla në të cilën kishte pasur ushqim për bagëti dhe pajisje pune bujqësore. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin. Sipas viktimës si pasojë e zjarrit janë shkaktuar dëme materiale”, thuhet në raport.

Rasti vazhdon të hetohet.

Lexo edhe

Video