Digjet një objekt në Prishtinë

Një objekt i pabanuar te bulevardi “Bill Clinton”, në Prishtinë, është kapluar nga zjarri mesditën e sotme. Nuk ka asnjë person të lënduar dhe ende nuk dihen shkaqet e zjarrit. Zjarrfikësit bëjnë kërkesë që ky objekt të rrëzohet, pasi që përdorët vetëm për mbeturina. Ende nuk dihet se pse është ndezur zjarri.

Zjarrfikësi Afrim Gashi ka thënë për KosovaPress, se kur zjarrfikësit kanë arritur, zjarri kishte kapluar të gjithë objektin. Sipas Gashit, ai objekt përdoret për mbeturina nga qytetarët e asaj lagje.


Ai tregon se si kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe si e kanë lokalizuar zjarrin.

Sipas Gashit, nuk kishte asnjë të lënduar dhe ende nuk dihet arsyeja se pse është ndezur zjarri.

Policia e Kosovës ka siguruar perimetrin e zonë, ndërsa ende nuk dihet shkaktari i zjarrit.

Lexo edhe

Video