Digjet një fermë e pulave në Prizren

Digjet një fermë e pulave në Prizren

Një fermë e pulave është përfshirë nga zjarri dje pasdite në lagjen “Bajram Curri”, në Prizren.


Njësitet policore, zjarrfikësit dhe ekipi i KEDS-it kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

“Si pasojë e zjarrit të lënduar nuk ka, ndërsa janë djegur rreth 8,000 zogj të pulave dhe po ashtu është djegur edhe një pjesë e fermës-objektit. Njësitet policore janë duke hetuar rastin, ndërsa është informuar edhe prokurori lidhur me rastin”, thuhet në njoftim.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.