Digjen dy hektar hamullore në Suharekë

Digjen dy hektar hamullore në Suharekë

Është raportuar se në fushat e fshatit Gjinoc të Suharekës kishte shpërthyer një zjarr i cili kishte djegur një hapësirë rreth dy hektar hamullore.


Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore si dhe zjarrfikësit të cilët e kanë lokalizuar dhe shuar zjarrin në tërësi.

Lexo edhe

Video

error: