Diell dhe temperatura deri në 30 gradë në Shqipëri

Diell dhe temperatura deri në 30 gradë në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 21°C, në zonat e ulëta nga 16ºC në 29°C dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 30°C.


Era do të jetë në drejtim Verior ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore në Shqipëri.

Lexo edhe

Video