Dialogu, Hoti: Qeveria Kurti ka dëmtuar partneritetin me aleatët

Dialogu, Hoti: Qeveria Kurti ka dëmtuar partneritetin me aleatët

Ish-kryeministri nga radhët e LDK-së Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.


Ai ka thënë ndërkohë që SHBA-ja i kërkon Qeverisë së Kosovës të shtyjë zbatimin e vendimit për targat, këta shkojnë e takohen me Petar Petkoviq në Bruksel.

“Vendimi për targat është marrë nga Qeveria. Çfarë ka për t’u negociuar?! Fatkeqësisht, këta qeveritarë na kanë futur në qorrsokak sa i përket dialogut, e na kanë dëmtuar partneritetin me aleatët. Fundi nuk mund të jetë i mirë”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Lexo edhe

Video