Dëshmitarja: Kam qenë e përfshirë në punë të konsiderueshme në rastin OVL-UÇK

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka nisur dëgjimi i dëshmitarit të parë në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Zenka Pumper është dëshmitarja e parë e Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe ajo është koordinatore e hetimit në këtë zyrë. Zenka Pumper ka thënë … Continue reading Dëshmitarja: Kam qenë e përfshirë në punë të konsiderueshme në rastin OVL-UÇK