Derbi mes Lyon dhe PSG në Ligën 1 të Francës

Derbi mes Lyon dhe PSG në Ligën 1 të Francës

Liga 1 e Francës i rikthehet aksionit ku në programin e sotëm do të jenë disa ndeshje interesante.

Ndeshja hapëse e këtij programi do të zhvillohet me fillim nga ora 13:00, ku Brest dhe Nice përballen në stadiumin “Francis-Le Blé”, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 20, përcjell KosovaPress.

Ndërsa, ndeshja përmbyllëse dhe njëkohësisht derbi i programit të sotëm do të jetë ajo mes skuadrës së Xherdan Shaqirit Lyon dhe gjigandit francez Paris Saint-Germain.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Ligën 1 të Francës e gjeni më poshtë.


13:00 Brest – Nice

15:00 Clermont – Reims

15:00 Metz – Strasbourg

17:05 Nantes – Monaco

20:45 Lyon – Paris Saint-Germain

Lexo edhe

Video