Derbi i madh edhe në Superligën e Shqipërisë, përballen Partizani-Tirana

Derbi i madh edhe në Superligën e Shqipërisë, përballen Partizani-Tirana

Një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe e luftuar pritet të zhvillohet sot edhe në Superligën e Shqipërisë në futboll.

Aty do të ballafaqohen lideri i tabelës Partizani që e pret në shtëpi Tiranën që kërkon të mos bëjë një hap të gabuar për t’u shkëputur nga skuadrat e pjesës së epërme të tabelës, transmeton KosovaPress.


Partizani ka 12 pikë ne vendin e parë, katër më shumë se kundërshtari i sotëm, Tirana e cila renditet në vendin e pestë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” me fillim nga ora 19:00.

Lexo edhe

Video