Deputetja Doarsa Kica Xhelili zë vendin në ulëset e LDK-së në Kuvend

Deputetja Doarsa Kica Xhelili e cila ditë më parë braktisi Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, e cila iu bashkua partisë së LDK-së, sot ka zënë vendin në ulëset e Grupit Parlamentar të LDK-së në Kuvend, në rendin e parë, krah kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe deputetit Kujtim Shala.


Madje, pasi që ka zënë vendin deputetja Kica Xhelili, deputeti Shala duke qeshur ftoi edhe deputetë të tjerë nga GP I LVV-së që t’i bashkohen LDK-së. 

Javën që shkoi zyrtarisht deputetja Doarsa Kica Xhelili nga Lista Guxo ka kaluar në LDK. Arsyetimet e para të saj në media për braktisjen e Listës Guxo ishin se nuk pati reforma në drejtësi nga partia në pushtet.

Lexo edhe

Video