Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dënohet Rafael Leao i Milanit

Dënohet Rafael Leao i Milanit

Komisioni Disiplinor i Serie-A ka njoftuar për shtatë ndalesa pas javës së 17, duke përfshirë sulmuesin e Milanit Rafael Leao dhe mbrojtësin e Napolit Giovanni Di Lorenzo.

Milan duhet të përballet pa Leaon në raundin e 18-të të ndeshjeve, ndërsa Napoli duhet të përballet pa Di Lorenzon, i cili gjithashtu u ndalua me një ndeshje.

Shtatë lojtarë në total janë skualifikuar, me Pedro Obiang që u dënua me një ndeshje pas përjashtimit të tij kundër Juventusit.


Tomas Rincon do të humbasë ndeshjen e Torinos kundër Spezias, ndërsa Parma duhet të përballet pa Hernanin kundër Sassuolos të Dielën.

Sampdoria do të jetë pa Jakub Jankto dhe Crotone duhet të gjejë një zëvendësim për Arkadiusz Reca.

Mesfushori i Cagliari, Nahitan Nandez është ende i skualifikuar për shkak të ndalimit të dy ndeshjeve të marra në Serie A kundër Beneventos.

Lexo edhe

Video

error: