Dënohet me 15 vjet burg pasi vrau dhe hëngri nënën e tij

Dënohet me 15 vjet burg pasi vrau dhe hëngri nënën e tij

Spanjolli Alberto Sanchez Gomez (28) është dënuar me 15 vjet e pesë muaj burg pasi vrau nënën e tij dhe hëngri eshtrat e saj.

Ai u arrestua më 21 shkurt 2019 pasi policia gjeti pjesë të trupit rreth shtëpisë së nënës së tij.

Gjykata hodhi poshtë argumentet e Sanchez se ai ishte duke përjetuar një episod psikotik në kohën e vrasjes.


Sanchez gjithashtu është urdhëruar t’i paguajë vëllait të tij 60.000 euro si kompensim.

Policia arriti në shtëpinë në Madridin lindor në shkurt 2019 pasi një mik ngriti shqetësime në lidhje me mirëqenien e Maria Soledad Gomez, e cila ishte në të 60-at.

Gjatë gjykimit, gjykata dëgjoi se Sanchez kishte mbytur nënën e tij gjatë një mosmarrëveshjeje. Ai pastaj e copëtoi dhe hëngri pjesë të trupit të saj gjatë dy javëve në vijim, së bashku me qenin e tij, raporton Daily Mail.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: