Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dënimi i Leo Messit, Barcelona vjen me reagim zyrtar

Dënimi i Leo Messit, Barcelona vjen me reagim zyrtar

Dënimi me dy ndeshje për Lionel Messin do të apelohet nga Barcelona, ​​ka konfirmuar klubi katalanas.

Messi u përjashtua nga loja në minutën e 121 të humbjes të së dielës në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic Bilbaos pasi pati një përplasje me Asier Villalibre.


Barça humbi ndeshjen 3-2 në Sevilje dhe një vendim nga komiteti i garës i Federatës Mbretërore Spanjolle të Futbollit (RFEF) të martën vlerësoi sjelljen e Messit mjaft serioze për ta dënuar me një pezullim me dy ndeshje, përcjell KosovaPress.

Por Barça me sa duket e konsideroi dënimin shumë të ashpër dhe njoftoi planin e saj për të apeluar këtë vendim fillestar fillestar të RFEF.

“Barcelona do të apelojë pezullimin e lëshuar për Leo Messin. Komiteti i garës njoftoi të Martën se kartoni i kuq i Argjentinasit në minutat e fundit të finales së Superkupës së Spanjës kundër Athletic Club do të pësojë një ndalim me dy ndeshje”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga ana e klubit.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: