Deklarata kontroverse: Ben Affleck u përpoq të lante njollën nga emri i tij

Deklarata kontroverse: Ben Affleck u përpoq të lante njollën nga emri i tij

Ende ka pluhur në ajër që aktori Ben Affleck ngriti me deklaratat e tij gjatë një paraqitje të ftuar në shoun “Howard Stern”.

Sipas aktorit, akuza e ish-bashkëshortes së tij Jennifer Garner për varësinë nga alkooli është një gënjeshtër e plotë.

Affleck dhe Garner u martuan më 2005 dhe u ndanë më 2015, dhe kanë tre fëmijë.

“Fillova të pija sepse isha i bllokuar në atë martesë. Mendova: Nuk mund të largohem për shkak të fëmijëve të mi, por nuk jam i lumtur, çfarë duhet të bëj?” Nëse do të kishim qëndruar së bashku, ndoshta do t’i kishim prerë qafën njëri-tjetrit dhe sigurisht që do të vazhdoja të dehesha,” tha 49-vjeçari.

Aktori theksoi se e gjithë deklarata e tij është nxjerrë jashtë kontekstit dhe se ndryshe nga opinioni publik, ai e respekton shumë ish-bashkëshorten me të cilën ka marrëdhënie të mira.

Jo zyrtarisht, ish e fejuara e tij dhe tani e dashura e tij, 51-vjeçarja Jennifer Lopez, është mërzitur për një intervistë në të cilën Affleck fajësonte Garnerin për varësinë e tij, pohon një burim i afërt me çiftin.

Megjithatë Ben ende nuk heq dorë nga pretendimet e tij dhe tregon se as kjo nuk është e vërtetë.


“Ajo është shumë e inatosur. Ajo nuk dëshiron të përfshihet në historinë e divorcit të tij dhe ish-gruas së tij. Ajo u takua me Jennifer Garner dhe po përpiqet të takojë edhe fëmijët e Benit”, tha një burim pranë çiftit.

“Mësim falas për Ben Affleck: Piva sepse isha i pakënaqur”, “Ben Affleck i cili fajëson gruan e tij për një problem me pijen më tregon gjithçka që duhet të di për të. JLo, ti e ke kapur vërtetën”, janë vetëm disa nga komentet e shëmtuara në llogarinë e Benit.

Pas reagimeve dhe komenteve të dhunshme nga fansat dhe urrejtësit, Affleck vendosi t’u japë fund akuzave.

Ai u shfaq si i ftuar në emisionin e Jimmy Kimmel ku pranoi se ishte i tmerruar nga fakti që fjalët e tij ishin nxjerrë jashtë kontekstit.

“Nuk mund ta besoja me sytë e mi këtë që lexova, thashë edhe sa shumë e respektojmë njëri-tjetrin, kujdesemi për njëri-tjetrin, kujdesemi për fëmijët tanë, vendosim ata në radhë të parë. Shkruhej se fajësoja ish-gruan time. për alkoolizmin tim, që isha në kurth në këtë martesë, dola të isha personi më i keq, më i pashpirt, më budalla, “shpjegoi Ben Affleck.

Në shfaqjen e Howard Stern, Affleck lavdëroi ish-gruan e tij: “E dija që ajo ishte një nënë e mirë. Gjithmonë shpresoja që ajo ta dinte që unë isha një baba i mirë. E dija që isha”.

“Më duhej të kthjellohesha, dhe e dija dhe e pranova”, tha Affleck në emision, duke zbuluar se ai ishte më i shqetësuar për artikujt që shkruanin se ai fajësonte Garnerin për varësinë e tij dhe se fëmijët e tij do ta kuptonin.

“Më duhej të bëja kufirin dhe të thosha se thjesht nuk ka të bëjë me të vërtetën. Nuk dua që fëmijët tanë të dëgjojnë ndonjëherë një fjalë të keqe nga goja ime për nënën e tyre, gjë që ka ndodhur me të vërtetë tani,” shpjegoi ai.

Lexo edhe

Video