Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Debati për dialogun, deputetët shkojnë në pauzë

Debati për dialogun, deputetët shkojnë në pauzë

Pas debatit rreth katër orësh për dialogun Kosovë-Serbi, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë deri në orën 15:30.


Të zgjedhurit e popullit pritet të vazhdojnë raundin e dytë të diskutimeve për dialogun dhe ecurinë e deritanishme të tij.

Ky debat është thirrur me kërkesë të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, derisa ai të martën e javës së ardhshme do të ketë takimin e parë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, në kuadër të rifillimit të dialogut.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: