De Jong i jep tri pikë Barçës ndaj Alavesit

De Jong i jep tri pikë Barçës ndaj Alavesit

Barcelona ka marrë një fitore të vuajtur por shumë të rëndësishme në La Liga pasi e ka mposhtur Alavesin me rezultat minimal 1-0.

Goli i fitores për “Katalanasit” erdhi vetëm tre minuta para përfundimit të ndeshjes kur mesfushori holandes Frankie De Jong realizoi pas asistimit nga Torres, transmeton KosovaPress.


Me këto tre pikë të reja, skuadra e Xavit ngjitet në pozitën e pestë më 35 pikë dhe vazhdon të jetë në luftë për një vendn që dërgon në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe

Video