Datat, stadiumet dhe orari i gjysmëfinaleve Euro 2020

Sot u konfirmuan dy çiftet e fazës së gjysmëfinales Euro 2020, ku Italia do të takohet me Spanjën, ndërsa Anglia me Danimarkën. Në çerekfinale, italianët mposhtën Belgjikën 2:1, Spanja eliminoi Zvicrën me penallti 3:1, Danimarka shënoi fitore 2:1 kundër Çekisë, dhe Anglia e kaloi me lehtësi Ukrainën 4:0, përcjell KosovaPress. Në rrugëtimin drejt gjysmëfinales, në … Continue reading Datat, stadiumet dhe orari i gjysmëfinaleve Euro 2020