Danimarka në epërsi pas pjesës së parë

Danimarka në epërsi pas pjesës së parë

Pas 45 minutave lojë në stadiumin “Parken” të Kopenhagës, danezët hyjnë drejt zhveshtoreve në epërsi kundër Belgjikës.


Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Grupit B të Euro 2020 mes Danimarkës dhe Belgjikës, ku vendësit janë në epërsi prej 1:0 kundër Belgjikës, përcjell KosovaPress.

Danezët e filluan më mirë ndeshjen, me një presion të lartë, ku vetëm pas dy minutave lojë, Yussuf Poulsen shënoi për 1:0, duke shënuar golin më të shpejtë të këtij kampionati evropian.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: