Dal Pino ri-zgjidhet President i Serie-A

Dal Pino ri-zgjidhet President i Serie-A

“Sky Sport Italia” zbulon se Paolo Dal Pino ka pranuar të vazhdojë si President i Lega Serie A.


Dal Pino u rizgjodh javën e kaluar dhe vendosi të merrte kohë për të reflektuar mbi vendimin, por “Sky” raporton se 58-vjeçari do të mbetet në krye këtij institucioni, përcjell KosovaPress.

Agjencia e lajmeve “ANSA” njoftoi se Dal Pino fitoi raundin e dytë të votimit me 14 vota dhe kështu u rizgjodh President i Lega Serie-A.

Lexo edhe

Video

error: