COVID-19 në Kosovë, 3137 të vdekur që nga rastet e para

COVID-19 në Kosovë, 3137 të vdekur që nga rastet e para

227, 628 persona janë prekur nga COVID-19 që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë.


3137 prej tyre kanë humbur jetën. Ndërkohë, raste aktive janë 538, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.953.

”Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.118 doza të vaksinës. Deri më sot 820.842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 100.387 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër        COVID-19”, thuhet në raportin e fundit të Institutit të Shëndetit Publik.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.