COVID-19, tetë të hospitalizuar në Infektivë

COVID-19, tetë të hospitalizuar në Infektivë

Në Klinikën Infektive në QKUK sot janë të hospitalizuar 8 pacientë të sëmurë me COVID-19.

Nga 8 raste të infektuar, pesë pacientë janë në gjendje stabile, një pacient është me gjendje të rënduar dhe trajtohet në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.


Si dhe dy pacientë janë në Repartin e Mjekimit Intensiv duke u trajtuar ku njëri në gjendje të rëndë me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive si dhe tjetri në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik.

Sot pritet të lirohet një pacient, i cili ka rezultuar negativ në testimin për Covid -19 si dhe për dy raste priten rezultatet.

Lexo edhe

error: