Courtois heroi i Realit, pret penalltinë e Messit

Courtois heroi i Realit, pret penalltinë e Messit

Kanë kaluar më shumë se një orë lojë në stadiumin “Parc des Princes”, ku ende nuk ka ndryshim rezultati në ndeshjen mes Paris Saint-Germain dhe Real Madrid, përcjell KosovaPress.

Në fakt, gjigandi francez PSG kishte mundësinë e artë për ta zhbllokuar rezultatin në ndeshjen kundër Realit, përmes një penalltie të akorduar në favor të tyre, përcjell KosovaPress.


Por, këtë rast nuk e shfrytëzoi ylli argjentinas Lionel Messi, pasi që goditjen e tij e pret portieri Courtois në minutën e 61’ të ndeshjes.

Penalltinë e humbur nga Messi e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video