Costas nuk iu pranua aplikimi për leje të punës, Wolverhampton pret vendimin final brenda 48 orëve

Costas nuk iu pranua aplikimi për leje të punës, Wolverhampton pret vendimin final brenda 48 orëve

Wolverhampton po pret një vendim në 48 orët e ardhshme për lejen e punës së Diego Costas, pasi aplikimi i tij nuk u pranua për shkak të mungesës së paraqitjeve ndërkombëtare.

Leja e punës e Costas nuk është refuzuar, por aplikimi i tij do të shkojë në një panel për të vendosur nëse do t’i jepet atij apo jo. 33-vjeçari ende pritet të mbërrijë në Angli sot para transferimit te Wolves.

Wolves kishte shpresuar që të nënshkruante me Costan në kohë për ndeshjen e së shtunës kundër Liverpoolit, pasi Sasa Kalajdzic pësoi një lëndim në ligamentet e tij gjatë fitores ndaj Southamptonit fundjavën e kaluar, përcjell KosovaPress.


Por edhe para se t’i ofrohej një kontratë, kishte raportime se klubi ishte i shqetësuar për mundësinë e marrjes së një leje pune, duke qenë se ai nuk ka luajtur asnjë ndeshje profesionale që nga 12 dhjetori i vitit të kaluar.

Costa është një agjent i lirë pasi u largua nga Atletico Mineiro në janar. Ai luajti 19 herë dhe shënoi pesë gola për ta në sezonin 2021 përpara se kontrata e tij të shkëputej pas vetëm pesë muajsh.

Pavarësisht se është i lidhur me një transferim me skuadrën braziliane Corinthians, ai ka mbetur pa klub. Gushtin e kaluar, “Marca” raportoi se ai ishte afër nënshkrimit të një marrëveshjeje me skuadrën e La Ligas, Rayo Vallecanon.

Lexo edhe

Video