Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Conte zhgënjen keq tifozët e Interit para derbit me Juventusin

Conte zhgënjen keq tifozët e Interit para derbit me Juventusin

Antonio Conte paralajmëron që Interi nuk e ka mbyllur plotësisht hendekun me Juventusin dhe ende i përdor ato si pikë referuese për suksesin në Serie A.

“Do të jetë një lojë mes dy ekipeve me ambicien për të luftuar për diçka të rëndësishme”, tha trajneri në konferencën e tij për shtyp, përcjell KosovaPress.

“Çdo ndeshje është e rëndësishme dhe aty janë gjithmonë tre pikë për tu kapur. Në mënyrë të pashmangshme, Juventusi përfaqëson një pikë referimi për të gjithë, pasi ata dominuan në Itali në vitet e fundit. Kur një skuadër dëshiron të kuptojë në çfarë niveli është, në mënyrë të pashmangshme e vetmja pikë referimi në Itali është Juventusi.”


“Unë nuk dua të tregoj favoritë, ne thjesht duhet të respektojmë një skuadër që ka dominuar për nëntë vjet dhe dëshiron të dominojë për një vit tjetër. Respekti është më e pakta që mund t’i japim Juventusit për gjithçka që kanë bërë, veçanërisht pasi në vitet e fundit ka qenë një përfundim i paralajmëruar në Serie A.”

“Ne e mbyllëm hendekun e tyre sezonin e kaluar dhe shpresoj se mund të bëjmë të njëjtën gjë, sepse mbaj mend kohërat kur Juve ishte 20-25 pikë para të gjithëve dhe kjo nuk ishte mirë për t’u parë.

“Asnjë skuadër në Itali nuk mund të thotë se ata e mbyllën plotësisht hendekun me Juventusin, por ne jemi duke u afruar. Ata dominuan për nëntë vjet dhe gjithashtu punuan mirë jashtë fushës, duke sjellë lojtarë si Federico Chiesa, Alvaro Morata, Dejan Kulusevski dhe Ëeston McKennie. Ata meritojnë merita për përmirësimin e çdo viti. “, tha në fund Conte.

Derbi mes Interi dhe Juventusin zhvillohet tw dielwn nga ora 20:45

Lexo edhe

Video

error: