Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Conte merr një shumicë të ngushtë besimi

Conte merr një shumicë të ngushtë besimi

Dhoma e Epërme e Parlamentit Italian, me një shumicë të ngushtë, votoi sot në favor Giuseppe Conti duke i mundësuar të ruajë pozitën si kryeministër, pavarësisht largimit të disa partnerëve më të vegjël të koalicionit nga qeveria javën e kaluar.


Conte mori besim në Dhomën e Ulët të Parlamentit në një mënyrë të ngjashme dje, me 153 vota pro dhe 140 kundër, raporton Reuters.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: