Çmenden të gjithë në stadium, ylli i Leicester shënon golin e sezonit – video

Çmenden të gjithë në stadium, ylli i Leicester shënon golin e sezonit – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes Evertonit dhe Leicesterit, ku ky i fundit ka arritur të kalojë në epërsi.

Ishte mesfushori belg, Yuri Tielemans ai i cili ka ngritur në këmbë tifozët në stadiumin “Goodison Park” me super golin e tij kundër Evertonit, raporton KosovaPress.


Pasi pranon topin me stil, Tielemans nuk mendon dy herë dhe lëshon një super goditje, kështu duke shënuar një super gol në minutën e 45’, gol ky i cili mund të konsiderohet goli i sezonit deri tani.

Golin e gjeni më poshtë.

Dubz  

Lexo edhe

Video