City në gjysmëfinale të FA Cup

City në gjysmëfinale të FA Cup

Kampioni anglez, Manchester City e ka siguruar sot biletën e parë drejt gjysmëfinales së FA Cup.

City e eliminoi skuadrën e Burnleyt, ku pas 90’ minutave lojë të zhvilluara në “Etihad” rezultati qëndron 6:0 në favor të skuadrës së Guardiolas, raporton KosovaPress.


Golat për Cityn i shënuan Haaland (minuta e 32’, 35’, 58’), Alvarez (minuta e 62’ dhe 73’) dhe Palmer (minuta e 68’).

Rezultati final i ndeshjes, 6:0 në favor të Cityt.

Lexo edhe

Video