City-Dortmund luftojnë për vendin e parë në grup, formacionet zyrtare

City-Dortmund luftojnë për vendin e parë në grup, formacionet zyrtare

Lufta për vendin e parë në Grupin G të Ligës së Kampionëve pritet që të zhvillohet ndërmjet Manchester Cityt dhe Borussia Dotmundit.

Pikërisht këto dy skuadra do të ballafaqohen sonte në “Etihad Staadium” ku do të kërkojnë tre pikë të reja pas suksesit të arritur në ndeshjet e para ndaj Kopenhagës, përkatësisht Sevillës, përcjellë KosovaPress.


Të dy skuadra nga tre pikë dhe sonte testojnë njëra-tjetrën me këto formacionet:

Manchester City: Ederson, Stones, Akanji, Ake, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Gundogan ,Mahrez, Haaland, Grealish

Borussia Dortmund: Meyer, Osca, Reyna, Reus, Guerreiro, Hummels, Modeste, Bellingham, Can, Meunier, Sule

Lexo edhe

Video