Chiellini: Interi na dominoi totalisht, nuk e fituam asnjë duel

Chiellini: Interi na dominoi totalisht, nuk e fituam asnjë duel

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e dominoi takimin gjatë gjithë 90 minutave.

Arturo Vidal dhe Nicolo Barella realizuan golat për Interin derisa Juventusi nuk arriti asnjëherë që të rrezikonte seriozisht portën e kundërshtarit, përcjell KosovaPress.

“Ju mund të bëni të gjitha përgatitjet dhe testet që dëshironi, por ka të bëjë me vënien në veprim të saj. Ne nuk fituam një duel të vetëm në fushë sot, Interi e dëshironte më shumë dhe meritonte fitoren, ”tha Chiellini për “Sky Sport Italia”.


“Është një goditje, por nuk duhet të jetë një goditje nokauti, sepse ne kemi kohën për ta kompensuar atë dhe një rrugë të gjatë për të bërë këtë sezon, duke filluar nga dita e Mërkurë kundër Napolit në Superkupën e Italisë. Për fat të mirë, ne po luajmë përsëri brenda tre ditësh, kështu që mund ta lëmë pas vetes dhe të përqendrohemi në fitimin e trofeut të parë të fushatës. ”

Chiellini pati një betejë mjaft të fortë me Romelu Lukakun, megjithëse ishte një luftë e pastër dhe e ndershme.”

“Lukaku është një sulmues tepër fizik, ju duhet të përdorni tërë trupin tuaj për ta mbyllur atë. Ne arritëm ta kufizonim, por jo ta neutralizonim plotësisht. Të gjitha ndeshjet përfundojnë me disa mavijosje dhe kjo nuk ndryshon. ”, tha ai.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.