Chelsea viziton befasinë e Premier Ligës, Brentfordin, formacionet zyrtare

Chelsea viziton befasinë e Premier Ligës, Brentfordin, formacionet zyrtare

Me synimin për të vazhduar qëndrimin në garë me skuadrat tjera pretendente për titull në Premier Ligë, Chelsea kërkon tri pikë të reja kundër Brentfordit në kuadër të javës së tetë të kampionatit anglez.

Skuadra e Thomas Tuchel vjen me disa mungesa në këtë ndeshje si Pulisic, Rudiger dhe Thiago Silva ndaj një skuadre si Brentfordi e cila deri tani ka marr rezultate befasuese dhe renditet jo rastësisht në vendin e tetë në tabelë me 12 pikë, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 18:30 dhe këto janë formacionet zyrtare të dy skuadrave:

Brentfordi: Raya, Zanka, Jansson, Pinnock, Canos, Jensen, Norgaard, Onyeka, Henry, Mbeumo, Toney

Chelsea: Mendy, Chalonbah, Christensen, Sarr, Azpilicueta, Loftus-Cheek, Kante, Kovacic, Chilwell, Lukaku, Werner

Lexo edhe

Video

error: