Chelsea shkatërron Burnleyn, Broja me Southamptonin pësojnë humbje të thellë kundër Aston Villas

Chelsea shkatërron Burnleyn, Broja me Southamptonin pësojnë humbje të thellë kundër Aston Villas

Kanë përfunduar disa nga ndeshjet e sotme të Premier Ligës angleze, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Fillimisht, ndeshja që e hapi programin e sotëm mes Leicester Cityt dhe Leeds United përfundoi në të mirë të “Dhelprave”, që e mposhtën Leeds me rezultat minimal 1:0, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, kampioni evropian Chelsea e ka shkatërruar sot si mysafirë me rezultat 4:0 skuadrën e Burnleyt, kurse me rezultat të njëjtë 4:0 Aston Villa e mposhti skuadrën e Armando Brojës, Southamptonin.

Rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Premier Ligën angleze i gjeni më poshtë.

Leicester City 1:0 Leeds United


Aston Villa 4:0 Southampton

Burnley 0:4 Chelsea

Newcastle 2:1 Brighton

Norwich 1:3 Brentford

Wolverhampton 0:2 Crystal Palace

Lexo edhe

Video