Chelsea shënon gol kundër Evertonit, mbyllet pjesa e parë – video

Chelsea shënon gol kundër Evertonit, mbyllet pjesa e parë – video

Kur shihej se pjesa e parë ishte drejt përfundimit pa gola, gjyqtari akordon një penallti, dhe skuadra e Chelseat kalon në epërsi kundër Evertonit.

Tani, pjesa e parë mbyllet me vetëm një gol të shënuar, ku Chelsea hynë drejt zhveshtoreve me epërsi minimale 1:0 si mysafirë i Evertonit, përcjell KosovaPress.

Pasi që gjyqtari akordoi penallti në favor të “Bluve”, mesfushori Jorghino morri mbi supe përgjegjësinë, duke e konkretizuar atë me gol në minutën e 45+9’ shtesë.


Pjesa e parë mbyllet me shifrat 1:0 në favor të Chelseat.

Golin e Jorghinos e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video