Chelsea-Salsburg, formacionet zyrtare

Chelsea-Salsburg, formacionet zyrtare

Pas humbjes së papritur nga Dinamo Zagrebi në ndeshjen e parë të Grupit E, Chelsea do të luftojë për tre pikë të plota ndaj Salsburgut sonte në “Stamford Bridge” me fillim nga ora 21:00.

Trajner i sapo emëruar në krye të “Bluve” të Londrës, Potter Graham nuk e ka në dispozicion mesfushorin N’Golo Kante dhe portierin Eduaro Mendy për shkak të lëndimeve, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, James, Azpilicueta, Silva, Cucurella, Mount, Kovacic, Jorginho, Sterling, Aubameyang, Havertz

Salsburg: Kohn, Capaldo, Fernando, Seivald, Kjaergaard, Ulmer, Sucic, Pavlovic, Dedic, Okafor, Bernardo

Lexo edhe

Video