Chelsea në finale të FA Cup, atje e pret Liverpooli

Chelsea në finale të FA Cup, atje e pret Liverpooli

Chelsea e ka kaluar pengesën e quajtur Crystal Palace në gjysmëfinalen e FA Cup për të kaluar ne finale të kësaj gare.

Skuadre e Thomas Tuchel ka triumfuar në “Wembley” me rezultat 2-0, ku të dy golat u realizuan në pjesën e dytë të ndeshjes, transmeton KosovaPress.


Goli i parë i “Bluve” erdhi në minutën e 65’ dhe realizues ishte Loftus Cheek, kurse të dytin dhe atë që ia siguroi kalimin në finale e realizoi Masson Mount në minutën e 76-të.

Në finale të FA Cup Chelsea do të ballafaqohet me rivalin e përbetuar, Liverpoolin.

Lexo edhe

Video