Chelsea mysafir i Watfordit, formacionet zyrtare

Chelsea mysafir i Watfordit, formacionet zyrtare

Lideri i Premier Ligës, Chelsea do të ballafaqohet me skuadrën e Watfordit në kuadër të xhiros së 14-të dhe nga ky ballafaqim kërkohet vetëm fitorja për të vazhduar kështu kryesimin e tabelës në rrugën drejt titullit kampion.

Watfordi është një skuadër që gjendet në pjesën fundore të tabelës me vetëm 13 pika pas 13 ndeshjeve, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Watfoirdi: Bachmann, Ekong, Louza, King, Cleverly, Pedro, Masina, Cathcart, Sissoko, Feminia, Denis

Chelsea: Mendry, Chalobah, Christensen, Rudiger, Azpilicueta, Loftus-Cheek, Saul, Alonso, Mount, Havertz, Pulisic

Lexo edhe

Video