Chelsea-Manchester United, formacionet zyrtare

Chelsea-Manchester United, formacionet zyrtare

Nga ora 17:30 në stadiumin “Stamford Bridge” do të zhvillohet derbi i madh anglez ndërmjet Chelseat dhe Manchester Unitedit.

Ky ballafaqim është i vlefshëm për xhiron e 13-të të Premier Ligës. Chelsea li lider aktual i tabelës më 29 pikë kërkon tri pikë xtë reja për të vazhduar kështu luftën direkte me Cityn dhe Liverpoolin për titullin kampion, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër, Manchester United kërkon rezultat pozitiv në këtë sfidë me qëllim të përmirësimit të renditjes pasi që momentalisht kanë vetëm 17 pikë dhe renditen në vendin e 10-të.


Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy, Chalobah, Silva, Rudiger, James, Jorginho, Loftus-Cheek, Alonso, Ziyech, Werned, Hudson-Odoi

Manchester United: De Gela, Lindelof, Bally, Rashford, Fred, Fernandez, Sancho, Telles, Bissaka, Matic, McTominay.

Lexo edhe

Video

error: