Chelsea dhe Southamptoni ballafaqohen në EFL Cup, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Southamptoni ballafaqohen në EFL Cup, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Stamford Bridge” zhvillohet sfida e të tetës së finales së EFL Cup ndërmjet Chelseat dhe Southamptonit.

“Blutë” e Londrës u kualifikuan në raundin e katërt të garës që njihet edhe si Carabao Cup duke eliminuar Aston Villan, kurse ‘The Saints’ vazhduan tutje pas triumfit ndaj Sheffield United.


Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, James, Chalobah, Sarr, Odoi, Barkley, Kovacic, Saul, Alonso, Ziyech, Havertz

Southamptoni: Forster, Valery. Lyncao, Salisu, Peters, Diallo, Amstrong, Tella, Djenepo, Adams, Adam Amstrong

Lexo edhe

Video

error: