Chelsea dhe Atletico luftojnë për një vend në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Chelsea dhe Atletico luftojnë për një vend në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Sonte zhvillohet njëra nga ndeshjet më interesante të fazës 1/16 të Ligës së Kampionëve ku ballafaqohen Chelsea dhe Atletico Madridi.

Skuadra e Thomas Tuchel ka epërsinë e një goli nga ndeshja e parë ë zhvilluar në Bukuresht, por gjithçka mbetet e hapur sa i përket skuadrës e cila do të kualifikohet në çerekfinale të kësaj gare, përcjellë KosovaPress.

Chelsea ka katër mungesa të mëdha si Abraham, Jorginho, Mount dhe Thiago Silva, kurse Diego Simeone e ka skuadrën e kompletuar.


Këto janë formacionet e mundshme:

Chelsea: (3-4-2-1): Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger; James, Kante, Kovacic, Alonso; Hudson-Odoi, Werner; Giroud

Atletico Madrid: (3-4-2-1): Oblak; Savic, Felipe, Hermoso; Trippier, Saul, Koke, Carrasco; Llorente, Correa; Suarez

Lexo edhe

Video

error: