Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Chelsea-Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

Chelsea-Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

Pas pak minutave do të fillojë derbi londinez mes Chelseat e Arsenalit, ku nikoqir i këtij takimi do të jetë stadiumi “Stamford Bridge”.

Të dy skuadrave iu duhet fitorja, ku për “Blutë” tre pikët janë shumë të rëndësishme në garën për Top 4, kurse për “Topçinjtë” që të mbajnë gjallë shpresat për të siguruar Ligën e Evropës, përcjell KosovaPress.


Tashmë janë bërë zyrtare formacionet e të dy skuadrave dhe ato mund t’i gjeni më poshtë.

Chelsea (3-4-2-1): Kepa; Azpilicueta, Silva, Zouma; James, Gilmour, Jorginho, Chilwell; Mount, Pulisic; Havertz

Arsenal (4-2-3-1): Leno; Tierney, Mari, Gabriel, Holding; Elneny, Thomas; Smith-Rowe, Odegaard, Saka; Aubameyang

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: