Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Challandes tregon nëse do të dorëhiqet nëse Kosova mposhtet nga Spanja

Challandes tregon nëse do të dorëhiqet nëse Kosova mposhtet nga Spanja

Pas humbjes nga Suedia, trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka pranuar që kundërshtari ishte shumë më i fortë dhe se gabimet e bëra u kushtuan futbollistëve të tij në lojë.

“Nuk mund të jem i kënaqur me mënyrën se si ka shkuar loja. Kemi provuar ta ndërtojmë lojën tonë, por Suedia me dy lojtarë si Ibrahimoviq dhe Isak ishte shumë e rrezikshme dhe nuk ishte fare e lehtë për ne”, tha Challandes.

I pyetur rreth vonesës me zëvendësime, strategu zviceran tha se ai ishte i kënaqur me lojën e treguar në pjesën e parë.


“Nuk e di nëse inkuadrimi i dikujt tjetër do ta ndryshonte lojën. Mund të duket e lehtë të jesh trajner, por nuk është ashtu”, u shpreh ai.

Për sa i përket një humbjeje eventuale në ndeshjen e radhës si mysafir nga Spanja do ta detyronte të jep dorëheqjen, Challandes hodhi poshtë një gjë të tillë.

“Jo, unë e kam ditur që ky grup është shumë i vështirë dhe se kualifikimi në botëror është një ëndërr,” tha tekniku zviceran.

Kosova sonte në “Fadil Vokrri” pësoi humbje 0:3 nga Suedia, në ndeshjen e parë të kualifikimeve për botërorin “Katari 2022”.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: