Challandes: Rashica nesër mund të qëndrojë në stol

Challandes: Rashica nesër mund të qëndrojë në stol

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes nuk e ka garantuar një vend në formacionin titullarë ndaj Greqisë për Milot Rashicën.

Në konferencën për shtyp tekniku zviceran ka lavdëruar paraqitjen e 11-ës startuese ndaj Gjeorgjisë duke lënë të kuptohet se mund të luajë me të njëjtin formacion edhe ndaj Greqisë, raporton KosovaPress.


I pyetur nëse Rashica do të luajë nga minuta e parë nesër, Challandes tha se lojtari i Norwich Cityt mund të qëndrojë në bankën e rezervistëve dhe se ai do të jetë i gatshëm për ta pranuar këtë.

Rashica nuk luajti ndaj Gjeorgjisë për shkal të rregullave të karantinimit të Anglisë ndaj këtij vendi.

Ndeshja Kosovë-Greqi zhvillohet nesër nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Lexo edhe

Video