Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Challandes flet për përjashtimin e Aro Muric

Challandes flet për përjashtimin e Aro Muric

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes ka folur në një konferencë shtypi para ndeshjes miqësore kundër Lituanisë, e cila zhvillohet nesër.


Ndër të tjera ai ka folur edhe për përjashtimin e portierit Aro Muric nga kampi stërvitor i kombëtares.

“Fillimisht raportimet se ka pasur përleshje fizike mes tij dhe Zhegrovës janë të gjitha false. Arsyeja e përjashtimit të Muric janë çështje disiplinore dhe unë nuk dua të jap më shumë detaje për shkak se do të ishte mos respekt për lojtarin”, tha Challandes.

Lexo edhe

Video

error: