Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ceremonia e pranimit të vaksinave anti-covid

Ceremonia e pranimit të vaksinave anti-covid

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, po marrin pjesë në ceremoninë e pranimit të kontingjentit të parë të vaksinave kundër COVID-19.


Ky kontingjent është mundësuar nga organizata UNICEF, nëpërmjet programit COVAX.

Ceremonia e pranimit të vaksinave po mbahet në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: