Çekia kalon në epërsi kundër Kroacisë

Çekia kalon në epërsi kundër Kroacisë

Përmes një vendimi kontrovers të gjyqtarit, çekët kalojnë në epërsi nga penalltia.

Kombëtarja e Çekisë ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Kroacisë të Grupit D, ku nga pika e bardhë ka shënuar Patrick Schick, përcjell KosovaPress.

Nga një vendim kontrovers i gjyqtarit që të akordoi penallti, Schick arrin që të konkretizoi me gol në minutën e 37’, duke e kaluar në epërsi Çekinë, dhe duke e regjistruar golin e tij të tretë personal në këtë kampionat.


Rezultati momental është 1:0 në favor të çekëve.

Golin e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: