Çeki – Shqipëri, mbyllet pjesa e parë, Cikalleshi realizoi gol ta jashtëzakonshëm

Çeki – Shqipëri, mbyllet pjesa e parë, Cikalleshi realizoi gol ta jashtëzakonshëm

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë e cila po zhvillohet në Pragë.


Rezultati është i barabartë 1-1 pas 45 minutave të para, përcjellë KosovaPress.

Fillimisht Çekia kaloi në epërsi me golin e realizuar në minutën e 18’ të ndeshjes nga sulmuesi Patric Schick, por një kundërpërgjigje e fuqishme erdhi në minutën e 42’ kur Sokol Cikalleshi realizoi një gol bombastik nga distanca për 1-1.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.